Tabletki do szamba ekologicznego

Tabletki do szamba ekologicznego
1 vote, 2.00 avg. rating (55% score)

szamba-ekologiczne-4Wiele osób nie wie jeszcze, że budowa ekologicznych, przydomowych oczyszczalni ścieków jest dofinansowywana przez państwo w znacznym zakresie. Jeżeli spełnimy określone warunki, możemy uzyskać dotacje w kwocie nawet do dziesięciu tysięcy złotych, jest więc o co walczyć.

Podstawowym warunkiem jest to, że przydomowa oczyszczalnia nie może obsługiwać więcej niż 50 użytkowników. Szamba ekologiczne możemy, więc użytkować np. z naszym sąsiadem, wtedy koszty będą dla nas o wiele niższe. Wykazać się będziemy musieli minimalnie dziesięcioprocentowym wkładem własnym, na resztę potrzebnych środków możemy uzyskać kredyt na dość preferencyjnych warunkach. Co ważne, instalacja, którą wybierzemy musi być zgodna z europejskimi normami w zakresie oczyszczalnia ścieków, w związku z tym firma, która sprzedaje szamba ekologiczne, jest zobowiązana posiadać wszystkie odpowiednie certyfikaty, tak abyśmy mogli się później starać o dotacje i zwroty kosztów.

Przed wyborem firmy, która będzie zaopatrywać nas w niezbędne urządzenia, sprawdźmy uważnie, czy posiada ona wszelkie konieczne certyfikaty i dokumenty – dokładne informacje można znaleźć na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, tam również dostępne są aktualne wnioski i inne niezbędne dokumenty, warto więc się z nią zapoznać.

Przeczytaj także inne artykuły o architekturze:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top